ZAWODY STRZELECKIE

Za nami kolejne zawody strzeleckie Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu pszczyńskiego...nasza reprezentacja zdobyła drużynowo 2 miejsce a druh z MDP Dawid Sputek zajął indywidualnie 2 miejsce!!!Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

PIERWSZE ZAJĘCIA

Pierwsze zajęcia na naszej świetlicy już za nami. Odbyły się w Święto Niepodległości.Dzieci doskonaliły umiejętności strzeleckie i elementy musztry...było dużo fajnej zabawy...

W 2017 ROKU POWSTAŁA SEKCJA STRZELECKA

W 2017 roku przy OSP Wisła Mała powstała sekcja strzelecka "ŁUCZNIK". Jej członkami są strażacy oraz członkowie młodzieżowej drużyny pożarniczej. Celem sekcji jest upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w dyscyplinie strzelectwo sportowe, a także prowadzenie pracy wychowawczej kształtującej właściwe postawy obywatelskie i patriotyczne.

Zapisy do młodzieżowej drużyny pożarniczej u opiekuna Magdaleny Baron 697747329 lub naczelnika Daniela Piaska 697443804

10-11.12.2016r. SZLACHETNA PACZKA

Druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w akcji "SZLACHETNA PACZKA". Oprócz zbiórki darów dla wybranej rodziny, także w ramach tej akcji strażacy rozwieźli naszym samochodem paczki dla kilkunastu rodzin z powiatu pszczyńskiego.

07.05.2016r. Dzień Strażaka

Nasz poczet sztandarowy uczestniczył w Powiatowo-Gminnych Obchodach Dnia Strażaka w Pszczynie.

Nasi strażacy weszli również w skład kompani reprezentacyjnej OSP gminy Pszczyna , a nasz naczelnik miał zaszczyt zostać jej dowódcą.

02.05.2016r. KOLEJNE KSIĄŻKI DLA DZIECI

Kolejny raz nasza OSP ufundowała książki dla naszych małych czytelników i nie tylko. Tym razem zakupiliśmy książki o historii naszego kraju, władcach Polski i historii II wojny światowej. A dla dorosłych czytelników książki o Żołnierzach Wyklętych oraz Cichociemnych – elicie polskiej dywersji. 2016 – jest ogłoszony rokiem Cichociemnych.

16.04.2016r. Udział w akcji "POMYŚL I NIE ŚMIEĆ"

Strażacy z naszej jednostki uczestniczyli w akcji „POMYŚL I NIE ŚMIEĆ”. Wspólnie z mieszkańcami Wisły Małej, wędkarzami, harcerzami sprzątaliśmy linię brzegową jeziora goczałkowickiego będącą w granicach naszej miejscowości.

Dziękujemy dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Wiśle Małej za wykonanie tabliczek informacyjnych oraz Panu Krzysztofowi Kuboszkowi za transport śmieci z linii brzegowej do drogi dzięki czemu nasze prace przebiegały szybko i sprawnie.

05.04.2016r. Otrzymaliśmy nową motopompę

Jako pierwsi w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2016r. otrzymaliśmy nową motopompę szlamową HONDA WT 40X. Największy i najsilniejszy model pompy szlamowej w ofercie HONDY. Stosowana najczęściej do walki ze skutkami powodzi. Rozmiar zanieczyszczeń, z jakimi radzą sobie pompy WT40 pozwala na stosowanie ich w bardzo ciężkich warunkach.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim którzy głosowali na nasz projekt.

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA
Raport z 2015r.

W 2015r. nasza jednostka była dysponowana 20 razy do akcji ratowniczo-gaśniczych.

• pożary- 5
  • inne zagrożenia- 13
  • alarmy fałszywe-2

W szkoleniach specjalistycznych uczestniczyło 13 strażaków.

25.01.2016r. KSIĄŻKI DLA DZIECI

Niespodzianka dla najmłodszych czytelników.
Ochotnicza Straż Pożarna w Wiśle Małej podarowała nowe książki naszej Bibliotece.